هرچقدر که زمان بگذرد و هرچقدر که تکنولوژی پیشرفت کند و آدم‌ها تبلت و آیپد و موبایل به دست شوند، کتاب کتاب است و ارزش خودش را حفظ می‌کند؛ حتی اگر در گذر زمان الکترونیکی شود و بوی کاغذ و لذت ورق زدن به نوستالژی تبدیل شود. کتاب‌خوانی و انس با کتاب مدت‌هاست که در کشور ما فراموش شده و جای خودش را به لذت‌های سطحی، مطالعات سرسری و تفریحات دیگر داده‌است. 

این مسئله ما را ناراحت می‌کند، غصه‌دار می‌شویم و از ته دل حسرت می‌خوریم که چرا این متاع ارزشمند امروزه بازار درخوری ندارد. نگران بودیم و به فکر راه چاره و گفتیم شاید بتوانیم دسته‌جمعی کتاب بخوانیم، دیداری تازه کنیم و از طبیعت لذت ببریم و از این راه گام بسیار کوچکی در راه زنده نگه‌داشتن شعله کم‌جان کتاب‌خوانی و ادبیات برداریم. می‌خواهیم هر هفته به مقصدی زیبا و مناسب فصل در دل طبیعت برویم تا در کنار تور یک روزه ، کتاب کوتاهی بخوانیم و در کنار نویسنده یا مترجمش به بحث و تبادل نظر بپردازیم. 

سعی کردیم در تور یک روزه کتاب خوانی تا حد امکان هزینه سفرها را پایین بیاوریم تا از لحاظ اقتصادی نیز مقرون ‌به‌ صرفه باشد. خلاصه، تمام تلاشمان این بود که جمعی را گرد هم بیاوریم که دغدغه‌شان کتاب خواندن است و دلشان می‌خواهد این کار را به صورت گروهی انجام دهند.

در این سفر ها قصد داریم علاوه بر گشت یک روزه در محیط های طبیعی یا سنتی شهری ، دور هم بنشینیم، شعر بخوانیم و درباره ادبیات صحبت کنیم. باشد که این سفر ها دری بگشاید به سوی جهان ارزشمند کتاب و فرصتی فراهم کند تا علاقمندان در فضایی آرام و دلنشین به بحث و تبادل نظر بپردازند.

 

درباره تورهای ویژه و تور های یک روزه ژیوار بیشتر بدانیم