ویزای تاجیکستان

کشور تاجیکستان به دلیل شباهت های فرهنگی و همزبانی، علاوه بر طبیعت زیبا، آثار تاریخی دیدنی و مردمان مهمان نواز از مقاصد مورد علاقه ایرانیان برای سفر است. تاجیکستان را می توان در بیشتر فصل ها گشت، مهمان پسرعموهای همزبانمان شد، سر سفره غذاهای خوش طعمشان نشست، موسیقی و شعرخوانیشان را تماشا کرد و سری هم به دیار شاعر پارسی گوی، رودکی زد. اگر هم برنامه سفر تاجیکستان مطابق با نوروز باشد که چه بهتر و تمام آئین های سنتی و آواز و شادی و جشن نوروزی را در تاجیکستان می توان تجربه کرد. تمام شهروندانی که از کشورهای مختلف دنیا قصد سفر توریستی به تاجیکستان را دارند، برای ورود نیاز به ویزای تاجیکستان دارند. خوشبختانه به دلیل روابط مناسب دیپلماتیک بین کشور ایران و تاجیکستان، اخذ این ویزا برای شهروندان ایرانی روند پیچیده ای ندارد.

شرکت ژیوار برای آسایش بیشتر مسافران تاجیکستان اقدام به تهیه ویزای الکترونیک برای مسافران تور ژیوار و تمام مسافرانی است که به قصد سفر کوتاه مدت توریستی یا وقت سفارت آمریکا راهی تاجیکستان می‌شوند. ثبت نام ویزای تاجیکستان به صورت آنلاین انجام می شود تا مسافران مجبور به مراجعه به سفارت و مصاحبه و انگشت نگاری نشوند.

ویزای توریستی تاجیکستان 45 روز اعتبار دارد و وقت کافی به شما می دهد تا کشور زیبای همزبانمان را ببینید. اگر قصدتان از سفر به تاجیکستان، مسافرتی تفریحی و گشت و گذار است، همیشه می توانید با تور تاجیکستان ژیوار سفری یک هفته ای داشته باشید و فرهنگ و طبیعت و دیدنی های این کشور را از نزدیک لمس کنید. اما اگر علاقمند به سفری شخصی هستید یا مایلید وقت بیشتری در تاجیکستان بگذرانید و برنامه سفر مورد نظرتان بیشتر از یک هفته است یا دلیل دیگری مثل وقت سفارت آمریکا در تاجیکستان برای سفر دارید، می‌توانید برای خدمات ویزا یا رزرو هتل و پرواز به تاجیکستان از ژیوار کمک بگیرید و باقی سفر را به شیوه خودتان ادامه دهید.

مدارک لازم

مدارک لازم برای اخذ این ویزای الکترونیک شامل پاسپورت با 6 ماه اعتبار، یک قطعه عکس 3*4 و مشخصات فردی (شماره تماس، آدرس محل زندگی و شغل) است.  ویزای الکترونیک تاجیکستان در کمتر از 24 ساعت صادر می شود و اعتبار آن 45 روزه است. در صورت عدم صدور ویزای الکترونیک می بایست به صورت حضوری به سفارت مراجعه و پس از انگشت نگاری و گذشت 2 الی 3 روز کاری ویزای لیبلی را دریافت کرد.