آلن دوباتن می‎گوید: سفر جستجوی خوشبختی است. البته دقیقا این جمله را نمی گوید اما معنی حرفش همین است. در فروردین ترو‎تازه‎ی تهران بند کتانی‎اتان را ببندید و در جست و جوی خوشبختی روانه‎ی کوهستان شوید. پیشنهاد ما بسیار نزدیک و در دسترس است. البته برای تهرانی‎ها.

هتل اوسون چشم و چراغ کوهستان است. هتلی که چند سالی از انقلاب ایران بزرگتر است: ایستاده میان صخره‎ها و نسبت به همتایان دیگرش فروتن و متواضع است. بهار فصل مناسبی است برای یک کوهنوردی سبک تا رسیدن به هتل اوسون و یک اقامت شبانه‎ی ارزان در هتلی با ارتفاع 2300 متر از سطح دریا.  

سوار مترو یا اتوبوس یا تاکسی شوید و خودتان را به تجریش (یا میدان قدس) برسانید. از میدان تجریش تا دربند هم پیاده هم سواره می‎توانید بروید. از اینجا به بعد دو راه پیش روی شماست: یکی اینکه خودتان را با تله‎سیژ به نیمه‎ی راه برسانید و دوم اینکه از مغازه‎های رنگارنگ مسیر دربند و تلاش مغازه‎داران برای اغوای مشتریان لذت ببرید و تمام راه را پیاده بروید. پیشنهاد ما البته راه دوم است. یک کوه‎پیمایی سبک 2-3 ساعته (بسته به سرعت شما) حساب گرسنه‎اتان می‎کند و می‎توانید صبحانه(یا نهار) را در هتل اوسون جبران کنید.

برای هماهنگی و رزرو اتاق‌ در هتل اوسون می‌توانید با آقای پهلوان، مدیر هتل تماس بگیرید:  5170 115 912 98+