مکان: 
لاله زار
نوع سفر: 
تور تهرانگردی
تاریخ حرکت: 
1396/09/30
تاریخ برگشت: 
1396/09/30
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
تکمیل
ریال450,000,
45هزار تومان
-+

 تور تهرانگردی شب یلدا با ژیوار در لاله زار و کافه دیاموند


ظرفیت تور گروه اول تکمیل شده، گروه دوم بعد از گشت در خیابان لاله زار به کافه رمنس خواهند رفت.تور تهرانگردی
 شب یلدا را با پیاده روی در خاطره انگیزترین خیابان تهران همراه شوید. گشتی خواهیم زد در شانزه لیزه تهران و بلندترین شب سال را به شنیدن قصه های تهران قدیم خواهیم گذراند و در پایان شب در یکی از قدیمی ترین کافه های تهران به حافظ خوانی خواهیم پرداخت.

لاله‌زار زمانی نماد نوگرائی و هنر ایران بود و «شانزه لیزه تهران» لقب گرفته بود. هرچند که با شانزه لیزه واقعی تفاوت هایی دارد اما در دوران شکوهش ،بسیاری از تئاترها، رستوران‌ها، تجارتخانه‌ها، خیاط خانه‌ها، مراکز تفریحی، سینماها و فروشگاه‌های معروف ایران در این خیابان قرار داشتند و شاید یکی از پر رونق ترین خیابان های زمان خودش بود.
لاله زار اولین مرکز هنرهای مدرنی چون تئاتر و سینما بود و حالا شاید گورستانی باشد از تماشاخانه های متروکه. 
 زمانی گراند هتل و کافه افق طلایی، ری، لاله‌زار و نور از کافه‌های مشهور منطقه بودند و سینماهای ونوس(با نام فعلی سارا)، رکس(با نام فعلی لاله)، فردوسی، البرز، ایران، خورشید نو، کریستال، رودکی، شهرزاد، تابان و ... از جمله سینماهای خیابان لاله زار بودند. حالا هر 15 سینما، گراند هتل و کافه‌ها از بین رفته و بعضی به پاساژ تبدیل شده‌اند و بعضی هم بدون استفاده در گوشه خیابان خاک می‌خورند.

 

 

 

برنامه تور تهرانگردی شب یلدا در خیابان لاله زار

 

آغاز برنامه در ساعت 19:15 از مقابل مترو امام خمینی خروجی باب همایون، پیاده روی در یکی از قدیمی ترین خیابان های دارالخلافه ناصری که به نام های متعددی مانند شانزه لیزه تهران و یا خیابان عشاق خوانده می شده است. عبور و توضیح درباره سینماها، تماشاخانه ها و کافه های لاله زار داده خواهد شد. گذر از بناهای مشیرالدوله، خانه دایی جان ناپلئون ، خانه صادق هدایت و بقایای گراند هتل تهران. ورود به کافه دیاموند، پذیرایی، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی. پایان برنامه در ساعت 23 الی 24.

 

غذا و پذایرایی: 
       
وسیله نقلیه: 
روز وسیله  
1    
2    
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
یک روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم نیست
عینک آفتابی: 
لازم نیست
زیرانداز انفرادی: 
لازم نیست
داروهای انفرادی: 
لازم نیست

سوالی دارید؟ بپرسید!