مکان: 
تهران
نوع سفر: 
تور هدفمند
تاریخ حرکت: 
1397/07/03
تاریخ برگشت: 
1397/07/03
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
تکمیل
ریال400,000,
40 هزار تومان

سوکوت یا جشن سایه‌بان‌ها بنابر روایت کتاب مقدس٬ پانزدهم ماه عبری تیشری هرسال آغاز جشن یهودیان است. کلمهٔ سوکوت جمع کلمهٔ عبری «سوکا» به معنی سایه‌بان است. سوکا جشنی است به مناسبت خروج بنی اسرائیل از مصر، به معنای بیرون آمدن از خانه بندگی به سایه‌بان آزادی است.
جشن سایه‌بان‌ها ۵ روز پس‌از روزهٔ بزرگ یهودیان یا یوم کیپور آغاز می‌شود که هفت روز ادامه دارد.
برابر نظر بیشتر مفسران تورات، منظور از سایه‌بان (سوکا) در بیابان، ابرهای ویژه‌ای بودند که به طور معجزه‌وار مردم را در بیابان از اطراف احاطه کرده و آنها را از هر گونه گزند و آسیب طبیعی محافظت می‌کردند. بنابراین سکونت در سوکا، یادآوری معجزه خداوند در خارج ساختن عبرانیان از مصر و محافظت از آنها در مدت چهل سال اقامت در بیابان است. برگزاری جشن سایه‌بان‌ها به یادگار چهل سالی است که یهودیان پس از خروج از مصر بطور مداوم در حرکت بودند. عید سوکوت علاوه بر معنی و خصوصیت اصلی‌اش به عنوان یک عید یهودی، دارای یک جنبهٔ جهانی هم می‌باشد. این جشنی است که در آن یهودیان پیام مخصوصی برای افراد بشر می‌فرستند و در آن هسته‌ای از اعتقاد به ماشیح موعود (ناجی جهان) دارد.

برنامه سفر:

شروع ساعت 8 صبح از مقابل بیمارستان دکتر سپیر، خیابان مصطفی خمینی و شرکت در جشن سوکوت در یکی از قدیمی ترین کنیسه های تهران.

غذا و پذایرایی: 
روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط    
1  کنیسه  ژیوار        
2            
3            
نوع اقامت: 
روز محل توضیح
1    
2    
وسیله نقلیه: 
روز وسیله  
1    
2    
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
یک روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم نیست
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم است
داروهای انفرادی: 
لازم است

سوالی دارید؟ بپرسید!