مکان: 
کردستان
نوع سفر: 
طبیعت گردی
تاریخ حرکت: 
1398/01/29
تاریخ برگشت: 
1398/02/01
درجه بندی سفر: 
متوسط
ظرفیت: 
محدود
ریال8,500,000,
850 هزار تومان
-+
کردستان

تور طبیعت گردی کردستان- اورامانات و دامنه شاهو در منطقه هورامان |ویژه تعطیلات فروردین و اردیبهشت98|

کردستان را همه با اورامان (هورامان) می‌شناسند. طبیعت گردی در کردستان و گشت و گذار در روستاهای بکر و زیبای این منطقه با نام اورامان (هورامان) گره خورده است که دیدنشان، مخصوصا در اردیبهشت ماه برای طبیعت گردها لازم است. تور کردستان ژیوار طبق معمول هرسال در اواخر فروردین و اردیبهشت98 در منطقه بکر و زیبای هورامان، فرصتی است تا گوشه ای دیگر از این سرزمین زیبا را کشف کنیم.

منطقه هورامان بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است و طبیعتی دیدنی، مردمانی مهربان و گشاده دست و آب و هوایی دل انگیز دارد. زمانی به حقیقت طبیعت بکر کردستان پی خواهید برد که پیاده در لابه لای کوه ها و دشت های آن به گشت و گذار بپردازید.
منطقه هورامان شاهو پهنه وسیعی است که در دامنه کوهستان شاهو جای گرفته است. این منطقه با منطقه ی هورامان تخت که معمولا تورهای طبیعت گردی روتین آن توسط سایر آژانس های گردشگری اجرا می شود تفاوت دارد و کاملا بکر و ناشناخته است. محور تور هورامان شاهو بر روستاهای دَل، کولیژ، دیوزناو، روار و پالنگان متمرکز می باشد. تور کردستان در منطقه هورامان شاهو یک تور طبیعت گردی چند روزه است.

ما شب هنگام از تهران حرکت می کنیم تا صبح زود به قلب استان کردستان برسیم.پس از صرف صبحانه سفر را با جنگل پیمایی سبک در دل جنگلهای بلوط زاگرسی پایین دست کوهستان کوهسالان آغاز کرده و با صرف نهار کبابی درادامه مسیر به کمپ ژیوار در جنگل های محاط به روستای زیبای کولیژ می رسیم. مناظر پرستاره آسمان شب صاف و زلال کوهستان و کمپینگ در یک محیط جذاب و زیبا تجربه ای ناب از اقامت در کردستان را رقم خواهد زد.

پیاده روی در دره باشکوه قنگاوی در طبیعتی بکر و وحشی ما را به کرانه های سیروان همیشه خروشان می رساند و در خاتمه با اقامت در خانه محلی روستای کوهستانی دیوزناو با شاهو و مردمان خونگرمش وداع می کنیم .
(در این تور تلاش می شود تا زمان ماندن در کمپ طولانی تر باشد تا بهره بیشتری از طبیعت و زیبایی های آن داشته باشیم. )

این تور به صورت طبیعت گردی و کوهپیمایی سبک برگزار می‌شود. مسافران در طول مدت تور با حمایت مینی بوس های محلی در مسیرهای روستایی تردد می‌کنند.دیدنی هایی که مسافران در طول سفر خواهند دید شامل: بازدید از مناظر و اماکن دیدنی و چشم نواز کردستان، بازدید از روستاها و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان کردستان و گشت در منطقه هورامان، جنگل پیمایی زاگرسی، گشت و گذار در دره قنگاوی، چشم انداز کوهستان شاهو، عبور از کنار رودخانه سیروان، بازدید از روستای پلکانی پالنگان، روستای کهن دیوزناو، چشمه و آبشار تلوکسان و روستای مرتفع دل می باشد.

برنامه سفر:
حرکت از تهران ساعت 10 شب
روز اول : رسیدن به سنندج ساعت 6 صبح، صرف صبحانه، حرکت به سمت روستای دگاگا و هوار سردشت در دامنه کوههای کوهسالان، شروع راه پیمایی از هوار سردشت تا روستای کولیژ در مسیر هموار جنگلی، صرف ناهار و حرکت با مینی بوس به سمت روستای ده ل و بازدید از روستا و سپس بازگشت به محل کمپ در روستای کولیژ و شب مانی و کمپینگ.
روز دوم: صرف صبحانه و شروع کوه پیمایی سبک در مسیر هموار و ادامه مسیر در دره موسوم به قنگاوی،ملحق شدن به خودروها، صرف ناهار در مسیر کوهستان زیبا و رویایی شاهو در کنار رودخانه سیروان در مکانی موسوم به کانی کلور، حرکت به سمت روستای تاریخی و زیبای دیوزناو و بازدید از چشمه زیبای کانی تلوکسان و سپس اقامت در خانه روستایی
روز سوم: صرف صبحانه و حرکت به سمت روستای تاریخی پالنگان با بافتی پلکانی، گشت در روستا، صرف ناهاردر رستوران(به عهده گردشگر) و سپس حرکت به سمت سنندج و به سمت تهران.

غذا و پذایرایی: 
روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 قهوه خانه محلی  ژیوار  طبیعت ژیوار  طبیعت ژیوار
2 طبیعت ژیوار طبیعت ژیوار خانه محلی ژیوار
3 خانه محلی ژیوار رستوران گردشگر    
نوع اقامت: 
روز محل توضیح
1 وسیلۀ نقلیه رفت و برگشت اتوبوس وی آی پی - برای گشت های روستایی مینی بوس محلی
2 روستای کولیژ کمپینگ
 3 روستای دیوزناو خانه محلی
وسیله نقلیه: 
روز وسیله توضیح
1 اتوبوس اتوبوس وی آی پی
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
بادگیر
بارانی
مناسب
کلاه آفتابی
کفش: 
کوهپیمایی
کیسه های خواب: 
نیاز دارد
چراغ پیشانی: 
نیاز دارد
کوله مناسب: 
چند روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم است
داروهای انفرادی: 
لازم است
تور ویژه

سوالی دارید؟ بپرسید!