×

پیغام خطا

Notice: Undefined variable: justified در include() (خط 10 در /home/zhiwaar/public_html/sites/all/themes/zhiwaar/views/views-bootstrap-tab-plugin-style--slideshow-dc.tpl.php).
مکان: 
خیابان ولیعصر
نوع سفر: 
تور تهرانگردی
تور هدفمند
تاریخ حرکت: 
جمعه 20 دی ماه
تاریخ برگشت: 
جمعه 20 دی ماه
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
محدود
ریال,650,000
65000 تومان / برای ثبت نام و پرداخت هزینه این تور بصورت کارت به کارت با شماره 09381414528 آقای عطری تماس بگیرید

 گشتی در چنارستان تهران |چهارراه ولیعصر تا راه آهن|

بلندترین خیابان خاورمیانه که امروز با شلوغی و ترافیک اش مشهور است،  در دوره قاجار یکی از دل‌انگیز‌ترین و محبوب‌ترین فضاهای شهری و تفرجگاه‌ معروف مردم دارالخلافه بود. ولیعصر محل سکونت اشرافیان و قرارگیری خانه‌هایی بود که برای تاجران و متمولین آن روزگار ساخته می‌شد. در سالیان دور، نخستین کالسکه‌ها برای اشراف ساکن این خیابان‌ از جمله انیس‌الدوله، همسر ناصرالدین شاه ساخته شد. خیابانی که در نیم قرن پیش 60 هزار اصله چنار در دو سوی آن کاشته شد و زیبایی شگفت‌انگیز آن «پیرو دلاواله»، جهانگرد ایتالیایی قرن 17 میلادی را واداشت تا در تعریف تهران بنویسد «اگر استانبول شهر سروهاست تهران را باید شهر چنار‌ها خواند» سال‌هاست که جای کالسکه‌هایش را به ارابه‌های آهنی داده اما هنوز در طول این خیابان زیبا می‌توان یادگاری‌های گذشته را پیدا کرد. این بار سری به بناهای قاجاری ولیعصر می‌زنیم و خاطرات و اتفاقات تاریخی و سیاسی این خیابان را مرور می‌کنیم.

برنامه گشت و پیاده روی

شروع برنامه ساعت 9 صبح و از چهارراه ولیعصر است، در ابتدای مسیر از شاهکار معماری "سردار افخمی" تئاتر شهر دیدن می‌کنیم و مروری بر تاریخچه این بنا و فرهنگ تئاتر خواهیم داشت. پیاده روی را به سمت جنوب و میدان راه آهن آغاز می‌کنیم و در مسیراز خانه و موزه مقدم، خانه مینایی (موزه خیابان ولیعصر) بازدید میکنیم. از مسجد مدرسه مشیرالسلطنه، چهارسوق چوبی، خانه انیس الدوله سوگلی ناصرالدین شاه و .... پیرامونی خواهیم داشت و قصه‌های ولیعصر و رخدادهای تاریخی، فرهنگی و سیاسی مرتبط با این خیابان را ورق می‌زنیم. در پایان مسیر سری هم به قهوه خانه معروف آذری در نزدیکی میدان راه آهن می‌زنیم و گشتمان را به اتمام می‌رسانیم.

محل حرکت روبروی تئاتر شهر کنار خروجی مترو ساعت 9 صبح

جهت هماهنگی با شماره 09381414528 تماس بگیرید

 

غذا و پذایرایی: 

پک پذیرایی به مسافران داده خواهد شد .

نوع اقامت: 
روز    
وسیله نقلیه: 
تور بصورت پیاده روی برگزار خواهد شد .
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
یک روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم نیست
داروهای انفرادی: 
لازم نیست

سوالی دارید؟ بپرسید!