تور تهرانگردی |میدان ترور|

 میدان بهارستان بی شک یکی از سیاسی ترین میدان های سده گذشته ایران است، میدانی که وقایع مشروطه را در حافظه خود حفظ کرده است و شاهد پنج ترور بوده است. کمتر میدانی را می توان با این خاطرات یافت. پنجشنبه دوازدهم اردیبهشت به مناسبت سالروز دو ترور  تاریخی این میدان، ترور دکتر خانعلی و شهید مطهری، همراه می شویم با فرزانه ابراهیم زاده پژوهشگر تاریخ معاصر و با هم به مرور این وقایع می پردازیم.  

 

ریال750,000

تور تهرانگردی| شاه شهید به روایت ترور|

ناصرالدین‌شاه قاجار (۲۵ تیر ۱۲۱۰ – ۱۲ اردیبهشت ۱۲۷۵) که پیش از پادشاهی ناصرالدین میرزا خوانده می‌شد، معروف به «قبلهٔ عالم»، «سلطان صاحبقران» و بعد «شاهِ شهید»، چهارمین شاه از دودمان قاجار ایران بود. وی طولانی‌ترین دوره پادشاهی را در میان دودمان قاجار داراست. او همچنین نخستین پادشاه ایران بود که خاطرات خود را نوشت.و همچنین ناصرالدین شاه قاجار اولین پادشاه ایرانی بود که در رأس هیئت حاکمه برای بازدید از تمدن و تکنولوژی غرب عازم اروپای مدرن شد.

ریال880,000

پیاده روی در محله بهارستان

تور یک روزه تهرانگردی، محله بهارستان

با هم به یکی از پر حادثه ترین محله های تهران سر می زنیم و در کنار بازدید از بناهای شاخص آن، همچون نگارستان کاخ ییلاقی فتحعلی شاه، مسعودیه کاخ با شکوه ظل السلطان مسعود میرزا و خانقاه صفی علیشاه را می بینیم و تاریخچه محله را مرور خواهیم کرد.

برنامه سفر: 9:00صبح حرکت از مقابل مترو بهارستان،بازدید پیرامونی ازساختمان قدیم مجلس،بازدید از عمارت مسعودیه،بازدید پیرامونی از خانقاه صفی علیشاه،بازدید ازمجموعه نگارستان

ریال750,000

کاخ نیاوران

تور یک روزه تهرانگردی، کاخ نیاوران
ساخت مجموعه کاخ های نیاوران از زمان سلطنت فتحعلی شاه قاجار آغاز شده و تا اواخر سلطنت پهلوی ادامه داشته. این باغ اتفاقات مهم تاریخی زیادی را به خود دیده است. در ایام نوروز به همراه هم، اتفاقات و زندگی افراد این کاخ را مرور می کنیم.

آغاز برنامه در ساعت 9:00 صبح از ضلع غربی میدان نیاوران، ورودی جنوبی مجموعه کاخ های نیاوران

خدمات:
پرداخت ورودیه ها
همراهی راهنما
پذیرایی میان وعده

ریال680,000

تور تهران گردی|خیابان هدایت|

خیابان هدایت از خیابان های قدیمی و مهم تهران است که روزگاری به دلیل مجاورت با خیابان فردوسی و لاله زار و محل زندگی شخصیت های مهم تاریخ معاصر از اهمیت زیاده برخوردار بوده است.

برنامه سفر: حرکت 8:45 صبح خروجی مترو دروازه شمیران کنار مجسمه ابن سینا
بازدید از خانه هوشنگ ابتهاج، مسجد فخرآباد، خیابان میرزاده عشقی، خیابان سعید نفیسی و بازدید پیرامونی و توضیحات تخصصی درباره عمارت کوشک، خانه ظهیرالاسلام، موزه نقاشی پشت شیشه، خانه صادق هدایت، خانه فخرالدوله، موقوفات فخرالدوله و کوچه پارک امین الدوله.

به همراه پذیرایی در کافه کوشک

ریال480,000

اشغال ایران |شهریور 1320|

پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ برابر با اول سپتامبر ۱۹۳۹، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگیری با آلمان این بی‌طرفی ناپایدار بود. اینچنین بود که در روز ۳ شهریور ۱۳۲۰ ارتش متفقین به بهانهٔ حضور جاسوسان آلمانی وارد خاک ایران شد. نیروهای شوروی از شمال و شرق و نیروهای بریتانیایی از جنوب و غرب، از زمین و هوا به ایران حمله کردند و شهرهای سر راه را اشغال کردند و به سمت تهران آمدند. ارتش ایران به سرعت متلاشی شد. رضاشاه ناچار به استعفا شد و متفقین با انتقال سلطنت به پسر و ولیعهد او، محمدرضا موافقت کردند.

ریال750,000

تور گرمابه گردی (ویژه خانم ها )

حمام عمومی یا حمام همگانی محلی برای شستشوی بهداشتی یا مذهبی بدن به صورت دسته‌جمعی‌ست. حمام‌های عمومی با رایج شدن حمام‌های خانگی به تدریج کنار گذاشته می‌شوند.

ریال490,000

تور ری گردی

 شهرری امروز یکی از مناطق تهران حساب می‌شود و طبق تقسیمات شهر تهران منطقه۲۰تهران است. ری در لغت به معنای شهر سلطنتی است. ساکن و اهل ری را رازی می‌نامند.ری در دوره‌ای پایتخت ایران بوده‌است. این شهر در طول تاریخ به نام مختلفی خوانده می‌شده، راکس (رکس)، راگز، راگا، رغه، ارشکیه، رام اردشیر، ام‌البلاد، ری شهر، شیخ البلاد و محمدیه از نامهایی بودند که ری در هر دوره به مناسبتی با یکی
از این نام‌ها خوانده می‌شده. بنابرآنچه که در اوستا آمده ری سیزدهمین شهری است که درجهان ساخته شده‌است. تاریخ سکونت در این شهر به ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد برمی‌گردد.


ریال650,000