روایت تولد طهران |از توپخانه تا امامزاده یحیی |

تور تهران گردی؛ روایت تولد طهران  |از توپخانه تا امامزاده یحیی |

آغاز برنامه در ساعت 9:30 صبح از ایستگاه متروی امام خمینی خروجی باب همایون

پیاده روی در قدیمی ترین محله تهران
پیاده روی در چهار گذر تاریخی به جا مانده از این محله. گذر ناصری، مروی، میرزا محمود وزیر و گذر امامزاده یحیی

ریال700,000

تور تهرانگردی خیابان هدایت |از کوشک فخرالدوله تا خانه ابتهاج |

خیابان هدایت از خیابان های قدیمی و مهم تهران است که روزگاری به دلیل مجاورت با خیابان فردوسی و لاله زار و محل زندگی شخصیت های مهم تاریخ معاصر از اهمیت زیادی برخوردار بوده، و دیدن این خیابان پر داستان خالی از لطف نیست.
ژیوار تصمیم دارد، در تعطیلات آخر هفته به گشت و گذار در این خیابان بپردازد

ریال750,000

روايت مهاجران جنگ جهاني دوم در ايران|قبرستان دولاب|

77 سال پیش، در شروع جنگ جهانی دوم، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد. اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگیری با آلمان این بی‌طرفی ناپایدار بود... مهاجرت لهستانی‌ها به ایران پیرو جنگ دوم جهانی روی داد و در طی سالهای ۱۳۲۰ الی ۱۳۲۳ خورشیدی بیش از ۱۵۰ هزار نفر از لهستانی‌ها برای مهاجرت به فلسطین و آفریقا، از کشور اتحاد جماهیر شوروی وارد خاک ایران شدند. در گورستان دولاب از بخش آرامستان لهستانی های آرامستان کاتولیک ها دیدار می‌کنیم. لهستانی هایی که با کشتی به ایران آمده بودند و باید زودتر به کشورشان بازمیگشتند اما بیماری و خستگی امانشان نداد و درگذشتند.

ریال650,000

پرسه در پاییز تهران |بازدید ویژه از کاخ نیاوران |

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در باغ بزرگی به مساحت حدود 11 هکتار در شمال تهران قرار دارد که از زیبایی و جذابیت طبیعی و تاریخی فراوانی برخوردار می باشد. بناهای این مجموعه متعلق به دوره های قاجار و پهلوی می باشد.ابتدا شاهان قاجار این مکان خوش آب و هوا را جهت اقامت ییلاقی خویش برگزیدند. فتحعلی شاه قاجار برای تفریحات تابستانی خود دستور می دهد تا در منطقه ای خوش آب و هوا خارج از شهر تهران که وسعتی بسیار کمتر از امروز داشت باغی مصفا بسازند. درکنار روستایی که «گُرده وی» یا «گُرده به» خوانده می شد و در نیاوران امروز قرار داشت به جای نیزاری که در همسایگی روستا واقع بود باغ را ساختند.

ریال650,000

گشتی در چنارستان تهران |خانه‌های قاجاری ولیعصر|

تور تجریش گردی

زمانی که تجریش ییلاقی در شمال تهران محسوب میشد و اهالی تهران برای تعطیلات و زیارت راهی آنجا می شدند؛ شاید کمتر کسی روزی تصور آن را داشت که باغ های متعدد و ییلاق خوش آب و هوای تجریش به جولانگاه برج های سر به فلک کشیده اعیان نشین تبدیل شود. نام این محله اما با نام دیگری هم گره خورده است، نام بلندترین خیابان خاورمیانه و خیابان چنارهای تهران. ولیعصر که در آخر به تجریش می‌رسد پر از قصه و حکابت های تاریخی است، قصه‌هایی که با خانه‌های قجری این خیابان درهم تنیده اند. حال فرصتی مهیا شده تا بتوانیم تاریخ این منطقه را ورق زده تا با حال و هوای آن روزهایش آشنا شویم.

ریال650,000

اشغال ایران |شهریور 1320|

پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ برابر با اول سپتامبر ۱۹۳۹، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگیری با آلمان این بی‌طرفی ناپایدار بود. اینچنین بود که در روز ۳ شهریور ۱۳۲۰ ارتش متفقین به بهانهٔ حضور جاسوسان آلمانی وارد خاک ایران شد. نیروهای شوروی از شمال و شرق و نیروهای بریتانیایی از جنوب و غرب، از زمین و هوا به ایران حمله کردند و شهرهای سر راه را اشغال کردند و به سمت تهران آمدند. ارتش ایران به سرعت متلاشی شد. رضاشاه ناچار به استعفا شد و متفقین با انتقال سلطنت به پسر و ولیعهد او، محمدرضا موافقت کردند.

ریال750,000

تور گرمابه گردی (ویژه خانم ها )

حمام عمومی یا حمام همگانی محلی برای شستشوی بهداشتی یا مذهبی بدن به صورت دسته‌جمعی‌ست. حمام‌های عمومی با رایج شدن حمام‌های خانگی به تدریج کنار گذاشته می‌شوند.

ریال490,000

تور ری گردی

 شهرری امروز یکی از مناطق تهران حساب می‌شود و طبق تقسیمات شهر تهران منطقه۲۰تهران است. ری در لغت به معنای شهر سلطنتی است. ساکن و اهل ری را رازی می‌نامند.ری در دوره‌ای پایتخت ایران بوده‌است. این شهر در طول تاریخ به نام مختلفی خوانده می‌شده، راکس (رکس)، راگز، راگا، رغه، ارشکیه، رام اردشیر، ام‌البلاد، ری شهر، شیخ البلاد و محمدیه از نامهایی بودند که ری در هر دوره به مناسبتی با یکی
از این نام‌ها خوانده می‌شده. بنابرآنچه که در اوستا آمده ری سیزدهمین شهری است که درجهان ساخته شده‌است. تاریخ سکونت در این شهر به ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد برمی‌گردد.


ریال650,000