مکان: 
تهران
نوع سفر: 
تور تهرانگردی
تور هدفمند
فرهنگی
تاریخ حرکت: 
1400/10/24
تاریخ برگشت: 
1400/10/24
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
محدود
 ریال10,000, 
1000
-+

تور تهرانگردی خیابان سی تیر |پیاده روی در گذر ادیان|

تور تهرانگردی، فرصتی است برای کشف دوباره پایتخت ایران. تهران از زمانی که پایتخت ایران شده، عرصه مهم ترین اتفاقات سیاسی و تاریخی در کشور بوده. اتفاقاتی که بر شکل و روند توسعه شهری، ساختار و سلسله مراتب شهرسازی و هویت معماری شهر تاثیر ماندگاری گذاشته اند. تاثیری که گاه به واسطه حضور چهره های سرشناس در هویت یک خیابان و محله خود را نشان داده و گاه به واسطه جنبش های اجتماعی، محله ای را به مرکزیت گردهمایی ها و فضاهای شهری تبدیل کرده است.
علاوه بر اینها، تهران به واسطه پایتخت بودن و حضور مراکز آموزشی و دانشگاهی، جاذب ادیان و اقشار مختلفی بوده که می‌خواستند فضایی متفاوت تر را تجربه کنند و از همین رو، سالهاست که پذیرای مهاجرت اقلیت های دینی هم بوده است.
تهران شاید حالا رنگ باخته باشد و معماری اش رو به رشد افسارگسیخته کشیده باشد، اما هنوز می‌توان در خیابان هایی که روزی هسته مرکزی شکل گیری شهر بوده اند، قصه های تاریخ معاصر را ورق زد. یکی از این خیابان های تاثیرگذار، خیابان سی تیر است. خیابانی که در یک ضلع مهم ترین میدان شهر، توپخانه قرار گرفته بود و روزی به واسطه حضور منزل قوام، نخست وزیر دوران، مرکز جریانات سیاسی بوده است.
تهرانگردی و پیمودن طول خیابان سی تیر شاید به نیم روز هم نکشد اما عرضش برابر تمام خاطراتی ست که خیابان "سی تیر" به خود دیده است.سی تیر تنها یک خیابان نیست؛ شروع تجسم همزیستی و همدلی ادیان است. مسجد، دو کلیسا، آتشکده زرتشتیان و کنیسه همگی با هم در یک خیابان؛ صمیمیت سیالی که یک شنبه ها با گره خوردن صدای مناجات کلیسا و صوت اذان در خیابان جاری میشود. اگر روزی بخواهیم به دنبال نمود کالبدی انقلاب مشروطه در ایران بگردیم شاید بتوان خیابان "سی تیر" را مثال زد. در تور خیابان سی تیر علاوه بر آشنایی با بناهای مذهبی ادیان مختلف به مرور تاریخ گذشته بر این خیابان می پردازیم.

برنامه تور تهرانگردی در خیابان سی تیر


بازدید از کنیسه حیم، بازدید از موزه ارامنه ایران(موزه  اسقف اعظم آرداک مانوکیان)، بازدید از موزه آبگینه و بازدید پیرامونی از خیابان سی تیر و دیگر اماکن تاریخی این خیابان
شروع حرکت: از خیابان سی تیر (محل حرکت پس از ثبت نام به شما اعلام خواهد شد.
ساعت 9:30 تا 14

اطلاعات بیشتر

09381414528 (تماس یا واتساپ)

غذا و پذایرایی: 

 

 پذیرایی مختصر

نوع اقامت: 

 

 

وسیله نقلیه: 

 

 

بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
یک روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم نیست
زیرانداز انفرادی: 
لازم نیست
داروهای انفرادی: 
لازم است
تور ویژه

سوالی دارید؟ بپرسید!

عکس‌های سمیرا
سمیرا (تایید نشده)
د., 10/17/2016 - 20:22

سلام
ثبت نام تا کی مهلت داره ؟ چهارشنبه هم میشه ثبت نام کرد؟


عکس‌های مدیر
مدیر
پ., 10/20/2016 - 13:47

ثبت نام
سلام، اگر از ظرفیت تور باقی مانده باشد تا روز آخر می توانید ثبت نام را انجام دهید.
ژیوار


عکس‌های فربد افشار بکشلو
فربد افشار بکشلو (تایید نشده)
ش., 02/18/2017 - 23:01

با عرض سلام و خسته نباشید.
می خواستم بپرسم برای دانشجویان تخفیفی وجود دارد یا خیر؟
با سپاس