تور نوروز ۹۴  فیروز آباد سیراف بوشهر و کازرون

تور نوروز ۹۴

فیروز آباد سیراف بوشهر و کازرون 

یکی از محبوب ترین تورهای نوروز ۹۴ سفر به سواحل جنوبی ایران و استان فارس است. این تور چند روزه (تور پنج روزه) به بازدید از شهر فیروزآباد و کاخ اردشیر بابکان و بازدید از ایل قشقایی و شهر کوچک سیراف و ساحل نیلگون خلیج فارس و پارک ملی دریایی نایبند اختصاص دارد.بعد از آن به بپشهر رفته و پس از بازدید از بوشهر به کازرون می رویم و پس از بازدید از تنگه چوگان و شهر تاریخی بیشاپور و غار شاپور به تهران باز می گردیم.

استان فارس به خودی خود منطقه بسیار وسیع، زیبا و متنوعی است که هم از نظر فرهنگی و هم طبیعی در ایران یکه تاز است به همین دلیل برای بازدید کامل از استان فارس باید حداقل یک هفته تا ده روز وقت گذاشت. در این تور ۵.۵ روزه ما تنها از فیروزآباد استان فارس دیدن می کنیم. فیروزآباد شهر کوچکی است که محل استقرار ایل بزرگ قشقایی بوده است. در ۵ کیلومتری فیروزآباد روستای آتشگاه قرار دارد که کاخ تاریخی اردشیر بابکان در کنار آن قرار دارد. اگر بخواهیم به عشایر قشقایی که در ارتفاعات زندگی می کنند سر بزنیم باید از نیسان استفاده کنیم و یک و نیم ساعتی را در دامنه های بسیار بکر زاگرس بپیماییم تا به زندگی ابتدایی و ساده عشایر برسیم. روزهای بعد مناظر باشکوه تری در انتظار ماست. زیباترین و بکرترین مناظر ساحلی خلیج فارس را می توان در پارک ملی دریایی نایبند مشاهده کرد. این پارک ملی باشکوه به دلیل عملیات حفاری و گسترش پروژه پارس جنوبی بسیار تخریب شده است اما هنوز که هنوز است زیبایی های خاص خودش را دارد. 

به سیراف می رسیم بندر باستانی و دو هزار ساله هخامنشی که بسیار دیدنی است. ساحل زیبا، بازار ماهیگیران و محلی، غذاهای خوشمزه بومی، خانه دکتر وایت هاوس، درخت انجیر معابد، مسجد جامع و از همه مهمتر گور دخمه ها از جذابیت های این شهر تاریخی است.

در تور نوروز ۹۴ بعد از سیراف به بندر تاریخی بوشهر می رسیم در تور بوشهر از موزه مردم شناسی، ساحل سنگی و بافت سنتی کوچه های بوشهر دیدن می کنیم و سپس راهی کازرون می شویم. کازرون شهر کوچکی است که دور تا دورش تا دلتان بخواهد مناظر طبیعی و تاریخی زیبا وجود دارد. از نرگس زار گرفته تا تنگه چوگان. از غار شاپور تا شهر تاریخی بیشاپور. برای ایرانیانی که در نیمه شمالی زندگی می کنند دیدن مناظر باستانی و طبیعی زاگرس باور نکردنی است. تور نوروز ۹۴ می تواند همین طور ادامه و ادامه داشته باشد اما چه کنیم که فرصت کوتاه است و باید به تهران بازگشت. اما قول این را به شما می دهیم که قطعا و قطعا سفری خاطره انگیز برایتان باشد. 

با ما همسفر شوید در تور  نوروز ۹۴ در فیروز آباد، سیراف، نایبند، بوشهر و کازرون.