×

پیغام خطا

Notice: Undefined variable: justified در include() (خط 10 در /home/zhiwaar/public_html/sites/all/themes/zhiwaar/views/views-bootstrap-tab-plugin-style--slideshow-dc.tpl.php).
مکان: 
تهران
نوع سفر: 
تور تهرانگردی
تور هدفمند
فرهنگی
تاریخ حرکت: 
1396/02/01
تاریخ برگشت: 
1396/02/01
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
موجود
ریال,450,000
45 هزار تومان
-+

بازی راز آب و آتش |دفینه عباس میرزا|

ژانر بازی: حادثه‌ای-فکری

Treasure Hunt

سن بازی: +۱۴ سال

شیوه انجام بازی: محیطی. در این ژانر بازی برای گذر از هر مرحله و پاسخ به معماها و کشف ادامه داستان نیاز است تا بازیکنان در محیط واقعی حرکت نمایند. 

محل بازی: تهران، جنب اتوبان حقانی ، پارک آب و آتش

شرح بازی:

«راز آب و آتش» از نمونه بازی‌هایی است که نقشه‌‌ هر منطقه از آن، معمایی متفاوت داردک. به تدریج پیشرفت بازین، داستان بازی مشخص شده و بازیکن به محل راز نهایی هدایت می‌شود. کلیه معماها به صورت محیطی طراحی شده‏  و به طور کلی هیچ المانی به فضا اضافه نگردیده است. 

چرا بازی محیطی؟

علت اصلی که این سبک از بازی­ها جذابیت و تقاضای بالایی دارند، تاثیرگذاری هم­زمان و شدید بر روی جسم و فکر افراد است. به نوعی این ژانر بازی یکی از پربازده‌ترین روش‌های درگیر کردن کلیه حواس بدن، تفکر و خلاقیت ذهنی است. همین درگیری ذهنی، حرکتی و خلاقیتی می‌تواند تاثیر هر نوع آموزش به فرد را عمیق‌تر می‌کند. داستان بازی ابزاری است که بازیکن (در هر رده سنی) بتواند خود را داخل محیط بازی تصور کند و از قوه تخیلش برای پیش رفتن در داستان بازی استفاده کند. خود را قهرمان داستانی بداند که مرز خیال و واقعیت در آن گم شده است. چیزی شبیه به ورود آلیس به سرزمین عجایب. اما این‌بار سرزمین عجایب اماکن روزمره و تکراری است که این‌بار مفهومی متفاوت دارند. فکر و تخیل بازیکن درگیر شیوه‌ای از تفکر می‌شود که تا به حال تجربه نکرده است و این اصلی‌ترین روش پرورش خلاقیت در همه سنین است.

دیگر مشخصه بارز این ژانر بازی وجود تحرک و فعالیت در بازی است و می‌توان به عنوان یک فعالیت فیزیکی و ورزشی به آن نگریست. زیرا بازیکن برای ادامه روند بازی و پیش رفتن از مرحله به مرحله دیگر نیاز دارد تا مکان خود را تغیر دهد.

تقویت روحیه کارتیمی نیز، از دیگر مهارت‌های مورد هدف در این ژانر بازی است. زیرا عموما این ژانر به علت بزرگ بودن محیط بازی در قالب رقابت تیمی برگزار می‌شود. به همین دلیل در بسیاری از مراجع، به این سبک تحت قالب بازی «ماموریت مکان یاب» به عنوان بهترین بازی تقویت کارتیمی اشاره شده است.   

 

بازی محیطی راز آب و آتش |دفینه عباس میرزا| 

مدت بازی:حدود ۳ ساعت . 

تعداد افراد هر تیم: تیم‌ها از ۴-۶ نفر است.

تیم‌بندی: در صورت داشتن هم‌تیمی‌های ترجیحی حتما پیشنهاد نمایید. البته مجریان بازی در تیم‌بندی مختار خواهند بود.

ملزومات بازی: تلفن همراه با شارژ تکمیل (ترجیحا پاور بانک نیز هم همراه داشته باشید.) دسترسی به اینترنت و تلگرام بر تلفن همراه، قلم و کاغذ برای یادداشت برداری

شروع بازی-سفر: محل مختص تیم شما در بوستان عباس‌آباد، تا شب قبل از بازی به شما از طریق تلگرام اعلام خواهد شد.همچنین توضیحات و قوانین بازی به تلگرام شما ارسال می‌شود‌.

 

گزارش بازی محیطی راز آب و آتش |دفینه عباس میرزا| در روزنامه ایران

http://www.ion.ir/News/168862.html

 

 

 

 

غذا و پذایرایی: 

 میان وعده سبک

 

نوع اقامت: 

 

 

وسیله نقلیه: 

 

 

بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
یک روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم است
داروهای انفرادی: 
لازم است

سوالی دارید؟ بپرسید!