مکان: 
یزد
نوع سفر: 
طبیعت گردی
تاریخ حرکت: 
همه روزه
تاریخ برگشت: 
-
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
موجود
ریال3,500,000,
از 350000 تومان
-+

تور یزد هوایی و زمینی|همه روزه|

شهر یزد و کویرهای اطرافش، با بادگیرهای معروفش، باغ ایرانی دولت آبادش، بافت تاریخی و کوچه های آشتی کنانش مقصدی رویایی است. شهر کویری یزد که به تازگی در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده دیدنی کم ندارد و همیشه میتوان جایی جدید برای دیدنش کشف کرد. اما نقاطی هستند که یزد زا باید با آنها شناخت؛ مناطق مشهوری که سفر به یزد با دیدن آنها معنی پیدا میکند و تور یزد فرصتی است برای دیدار این مناطق مشهور.

در تور یزد فرصت دیدار و گشت و گذار در دیدنی های شاخص یزد را پیدا خواهیم کرد.  آتشکده زرتشتیلن یزد یکی از این مقاصد دیدنی و جذاب است. آتشکده یزد در خیابان آیت الله کاشانی در ارتفاع 21 متری از سطح زمین و در حیاطی بزرگ و سرسبز ساخته شده است. سرستون های سنگی و سنگ هایگلدار پای دیوارها هنر دست هنرمندان سنگتراش اصفهانی است. کل معماری بنا متاثر از شیوه معماری آتشکده های پارسیان است. یکی از جذاب ترین نکات این آتشکده، آتشی است که در آن میسوزد. آتشی که بیش از 1500 سال است روشن مانده و از لارستان به عقدای یزد و از آنجا به اردکان و سپس به یزد رسیده است.

 از دیگر دیدنی های تور یزد، دخمه زرتشتیان یا برج خاموشان است. دین زرتشت پیشینه و سابقه ای تاریخی در یزد دازد و از همین رو آثار مرتبط با این دین، بخش بزرگی از دیدنی های یزد را تشکیل می دهند. دخمه زرتشتیان را با نام برج خاموشان و برج سکوت نیز می‌شناسند. این دخمه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی یزد در حوالی منطقه صفائیه و روی یک کوه رسوبی و کم ارتفاع به نام کوه دخمه قرار گرفته‌است.

کارکرد این برج برای دفن جنازه‌ها بوده‌است. در گذشتهٔ دور جنازه‌ها را بالای برج می‌گذاشتند تا خوراک پرنده‌ها شود. بعدها استخوان‌ها را در چاهی می‌ریخته‌اند. این کار برای جلوگیری از آلوده شدن خاک بوده‌است.

در تور یزد به دیدن باغ زیبای دولت آباد هم خواهیم رفت. باغی با شکل و سیاق ایرانی که عمارتش بلندترین بادگیر خشتی جهان را دارد. این باغ متعلق به دوره افشاری است و توسط یکی از خوانین بزرگ یزد به عنوان محل زندگی و حکومت ساخته شده بود. قنات تاریخی عظیم دولت‌آباد با قدمتی بیش از ۲۰۰ سال از احداث پنج رشته قنات تشکیل شده و از ارتفاعات مهریز سرچشمه می‌گرفته و پس از مشروب کردن بخشی از زمینهای مهریز و به کار انداختن چند آسیاب آبی و طی بیش از ۵۰ کیلومتر به یزد می‌رسیده و باغ دولت‌آباد را آبیاری می‌کرده. اما این باغ در حال حاضر توسط چاه نیمه عمیق مجاور آبیاری می‌شود. دولت آباد هم به همراه دیگر باغ های ایرانی، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

هیچ سفری اما بدون گشت و گذار در بازار و خرید سوغاتی ها و صنایع محلی و دستی هر شهر تکمیل نمی شود. در تور یزد به گشت در بازار زیبا و سنتی یزد می رویم. این بازار با ارزش، از چندین تیمچه و راسته تشکیل شده و از بازارهای سنتی تاریخی ایران است که کاربری خود را حفظ کرده است.

 

برنامه و قیمت هتل ها برای تور یزد

 

 

خدمات تور یزد

بلیط رفت و برگشت تهران به یزد (اتوبوس VIP، قطار و یا هواپیما)
ترانسفر رفت و برگشت (ترمینال یا فرودگاه) تا هتل
گشت کامل (آتشکده زرتشتیان، دخمه (برج سکوت)، میرچخماق، موزه آب، باغ دولت آباد، بازار سنتی یزد)
لیدر مجرب محلی

** قیمت های فوق به تومان می باشد.

 

غذا و پذایرایی: 

 

 

نوع اقامت: 

 

 

وسیله نقلیه: 

 

 

بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
چند روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم است
داروهای انفرادی: 
لازم است

سوالی دارید؟ بپرسید!