مکان: 
کردستان
نوع سفر: 
طبیعت گردی
تاریخ حرکت: 
1397/08/15
تاریخ برگشت: 
1397/08/18
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
محدود
ریال7,450,000,
745 هزار تومان
-+

تور طبیعت گردی کردستان در منطقه هورامان |ویژه تعطیلات آبان|

کردستان را همه با اورامان (هورامان) می‌شناسند. طبیعت گردی در کردستان و گشت و گذار در روستاهای بکر و زیبای این منطقه با نام اورامان (هورامان) گره خورده است که دیدنشان، مخصوصا در پادشاه فصل ها برای طبیعت گردها لازم است. تور کردستان در آبان 97 در منطقه بکر و زیبای هورامان، فرصتی است تا گوشه ای دیگر از این سرزمین زیبا را کشف کنیم. تور کردستان در منطقه هورامان یک تور طبیعت گردی چند روزه است. ما شب هنگام از تهران حرکت می کنیم تا صبح زود به قلب استان کردستان برسیم.
منطقه هورامان بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است و طبیعتی دیدنی، مردمانی مهربان و گشاده دست و آب و هوایی دل انگیز دارد. زمانی به حقیقت طبیعت بکر کردستان پی خواهید برد که پیاده در لابه لای کوه ها و دشت های آن به گشت و گذار بپردازید.

تور کردستان در منطقه بکر و زیبای هورامان به صورت طبیعت گردی و کوهپیمایی سبک برگزار می‌شود. مسافران در طول مدت تور با حمایت مینی بوس های محلی در مسیرهای روستایی تردد می‌کنند.دیدنی هایی که مسافران در طول سفر خواهند دید شامل: بازدید از مناظر و اماکن دیدنی و چشم نواز کردستان، بازدید از روستاها و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان کردستان و گشت در منطقه هورامان، روستای ژیوار، روستای ناو، دریاچه آو مرده، چشمه بل و پاوه است.
برنامه سفر: حرکت از تهران ساعت 10 شب
روز اول : رسیدن به سنندج ساعت 6 صبح، بازدید از بافت معماری منحصر به فرد روستای هورامان تخت، گشت بازدید از گردنه مرتفع " ته ته" و منظره جذاب شهر حلبچه عراق، بعد از ظهر راهپیمایی در جاده خاکی و کوهستانی به سمت روستای سرپیر و اقامت در روستای هورامان.
روز دوم: راهپیمایی به سمت گردنه زیبا و شگفت انگیز بلبر و ورستای بلبر، ادامه مسیر با مینی بوس، گشت در روستای پلکانی ژیوار، دیدار از رودخانه خروشان سیروان، صرف ناهار در باغات ژیوار، بعد از ظهر حرکت به سمت ییلاق هورامان، اقامت در خانه روستایی هجیج
روز سوم: راهپیمایی به سمت چشمه بل، ادامه مسیر به سمت شهر پاوه و صرف ناهار، پس از ناهار حرکت به سمتجاده پاوه به روانسر، حرکت به سمت تهران.

غذا و پذایرایی: 
روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1  رستوران  ژیوار  طبیعت ژیوار  خانه محلی ژیوار
2 خانه محلی ژیوار طبیعت ژیوار خانه محلی ژیوار
3 خانه محلی ژیوار رستوران گردشگر    
نوع اقامت: 
روز محل توضیح
1 وسیلۀ نقلیه اتوبوس VIP
2 هورامان خانه محلی
  روستای هجیج خانه محلی
وسیله نقلیه: 
روز وسیله توضیح
1 اتوبوس اتوبوس وی آی پی
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
کوهپیمایی
کیسه های خواب: 
نیاز دارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
چند روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم است
داروهای انفرادی: 
لازم است

سوالی دارید؟ بپرسید!