مکان: 
ازبکستان و قزاقستان
نوع سفر: 
تور خارجی
تاریخ حرکت: 
-
تاریخ برگشت: 
-
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
موجود
ریال67,280,000,
1120دلار+هزینه بلیط هواپیما. 6میلیون و 498 هزار تومان(با احتساب دلار 4180 تومان و قیمت بلیط 1میلیون و 608هزار تومان) قیمت با تغییر قیمت دلار و بلیط هواپیما تغییر خواهد کرد.
-+

تور ازبکستان و قزاقستان


ازبکستان کشوری است که زبان رسمی آن فارسی نیست اما مردم در برخی از شهرهای آن فارسی حرف می زنند ؛ ازبکستان در روزگاری نه چندان دور به سرزمین ایران تعلق داشت و تور ازبکستان، سفری هیجان انگیز خواهد بود .وقتی در کوچه های سمرقند و بخارا قدم می زنی فکر می کنی برگشته ای به ایران 100 سال پیش. البته مردم آنجا از ما خیلی آرام تر و با حوصله تر اند. با موسیقی عجین اند و از هر فرصتی برای رقص و طرب استفاده می کنند. در تور ازبکستان احساس می کردیم به خانه عموزاده هایمان رفته ایم. همه چیز برایمان آشنا بود: بناها، غذاها، چهره ها و از همه مهمتر کلمه ها.  زبان اول مردم ازبکستان ازبکی است، در تاشکند بیشتر مردم علاوه بر ازبکی روسی هم صحبت می کنند، اما در سمرقند و مخصوصا بخارا زبان دوم، فارسی است. البته خود ازبک­ها به فارسی می گویند تاجیکی. تا می فهمیدند ما فارسی حرف می زنیم با هیجان می پرسیدند: "تاجیکی گپ می زنی؟" 

در تور ازبکستان و قزاقستان برای دیدار عموزاده های همزبانمان با ما همراه شوید.

این تور در هر تاریخی و به صورت انفرادی قابل اجرا است. 

برنامه سفر تور ازبکستان و قزاقستان


روز اول:  شروع تور ازبکستان و قزاقستان؛ پرواز با هواپیمایی ایرآستانه از تهران در ساعت13:55 و رسیدن به آلماتی در قزاقستان ساعت 18:50، ترانسفر به هتل، گشت شبانه در آلماتی و شام.


روز دوم: صبحانه در هتل، ترانسفر به فرودگاه آلماتی، پرواز از فرودگاه آلماتی در ساعت 12:15 و رسیدن به فرودگاه تاشکند در ساعت 12:50. طی کردن مراحل فرودگاهی و چک گذرنامه. ملاقات تیم راهنمای محلی بیرون از فرودگاه، صرف نهار در رستوران.شروع گشت شهری در تاشکند شامل مجموعه حضرت امام (مدرسه باراک خان)، مقبره کفال شاشی و ...)، بازدید پیرامونی بازار چارسو و مسجد جامع، میدان امیرتیمور و ...، رکت به سمت ایستگاه راه آهن برای سفر به سمرقند، اقامت در سمرقند.

روز سوم : صرف صبحانه در هتل،  گشت در شهر سمرقند. بازدید موزه اولگبیک، مقبره سنت دانیل، کارگاه راه ابریشم و ... (صرف نهار در رستوران در سمرقند)صرف شام، بازگشت به هتل، و اقامت در سمرقند.

روز چهارم : صرف صبحانه در هتل. حرکت به سمت بخارا از طریق زمینی با خودرو. (280 کیلومتر، 4 ساعت) ورود به بخارا و حرکت به سمت هتل. شروع گشت شهری بخارا. گشت در مرکز فرهنگ تاجیک.( ساکنین این قسمت از بخارا به تاجیکی و فارسی صحبت می‌کنند). گشت شهری شامل: بازدید مجموعه لیابی خاز متشکل از مدرسه و خانقاه نادر دیوان بیگی، مدرسه کوکلداش، کاروانسرای ناگای و ... بازدید از مدرسه عبدل عزیز خان و مدرسه اولگبیک. بازدید از بازار راه ابریشم، مناره های کالان، مسجد کالان و .... صرف شام در رستوران و اقامت در بخارا.


روز پنجم: صرف صبحانه در هتل. ادامه گشت در بخارا با بازدید از میراث معماری بخارا که به عنوان مرکز باستانی تعلیمات و میراث اسلامی شناخته میشود. بازدید مرکز ارگ، مسجد بالاخاص، مقبره اسماعیل سامانی، مقبره چشمه ایوب. مقبره های "شهر مردگان" چاربکر (میراث جهانی یونسکو)، مدرسه چارمنار و مجموعه بهاالدین نخشبند و ... صرف شام در رستوران و بازگشت به هتل، و اقامت در بخارا.

روز ششم: صرف صبحانه در هتل، ادامه گشت شهری در بخارا و بازدید از قصر تابستانی فرمانروایان بخارا و ... خروج از هتل در ساعت 12. صرف نهار در رستوران. حرکت به سمت ایستگاه راه آهن برای بازگشت به تاشکند. ترنسفر به هتل. وقت آزاد برای گشت شهری و خرید سوغاتی. صرف شام و اقامت در تاشکند.


روز هفتم: صرف صبحانه، وقت آزاد برای گشت شهری و خرید. صرف نهار. حرکت به سمت فرودگاه تاشکند. پرواز از فرودگاه تاشکند در ساعت 14:20 و ورود به فرودگاه آلماتی در ساعت 16:50. ترنسفر به هتل و استراحت. گشت شهری و خرید در آلماتی. صرف شام و اقامت در آلماتی.


روز هشتم: صرف صبحانه در هتل.ترنسفر از هتل به فرودگاه آلماتی. حرکت از آلماتی در ساعت 10:30 صبح و ورود به فرودگاه بین المللی امام خمینی در ساعت 12:55 ظهر. پایان تور ازبکستان و قزاقستان.

خدمات شامل: پرواز تهران به آلماتی و تاشکند و برعکس – راهنمای انگلیسی و فارسی زبان – وعده های صبحانه و دو شام – ورودیه ها – بلیط قطار از تاشکند به سمرقند - بلیط قطار از بخارا به تاشکند – وسیله نقلیه در اختیار - ترانسفرهای فرودگاهی و بین شهری - ویزای ازبکستان و قزاقستان - اقامت در هتل 4 ستاره

  •  

 

 

غذا و پذایرایی: 
روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1  - -     رستوران گردشگر
2 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران ژیوار
3 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران گردشگر
4 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران گردشگر
5 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران گردشگر
6 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران گردشگر
7 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران گردشگر
8 هتل ژیوار رستوران گردشگر رستوران ژیوار
9 هتل ژیوار        
نوع اقامت: 
روز محل توضیح
1 هتل 4 ستاره آلماتی
2 هتل 3 ستاره سمرقند
3 هتل 3 ستاره سمرقند
4 هتل 3 ستاره بخارا
5 هتل 3 ستاره بخارا
6 هتل 3 ستاره تاشکند
7 هتل 4 ستاره آلماتی
8 در راه آلماتی به تهران
9    
وسیله نقلیه: 
روز وسیله توضیح
1 هواپیما تهران-آلماتی
2 هواپیما آلماتی-تاشکند
3 قطار تاشکند-سمرقند
4 وسیله نقلیه در اختیار با توجه به تعداد گردشگران
5 وسیله نقلیه در اختیار سمرقند-بخارا
6 وسیله نقلیه در اختیار با توجه به تعداد گردشگران
7 قطار بخارا-تاشکند
8 هواپیما تاشکند-آلماتی
9 هواپیما آلماتی-تهران
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
چند روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم نیست
داروهای انفرادی: 
لازم است
تور ویژه

سوالی دارید؟ بپرسید!

عکس‌های حسنا
حسنا (تایید نشده)
جمعه, 12/09/2016 - 12:55

باسلام. برای تاریخ اواسط دیماه 95 تورهوایی ازبکستان و بازدید از شهرهای سمرقند وبخارا...آیا برنامه ای دارید؟ برای سه نفر ممنون میشم هزینه رو بفرمایید.