آشنایی با برزیل و جاذبه های گردشگری آن

برزیل جادویی، دیدنی کم ندارد و شاید که اشراف تمام و کمال به آن چندین ماه وقت لازم داشته باشد، اما نقاطی هست که دیدن آن برای هر توریستی در برزیل لازم و واجب است! اول از همه خوب است که بهترین زمان برای سفر به برزیل را انتخاب کنیم. با توجه به اینکه برزیل در نیم‌کره جنوبی قرار دارد و فصل‌ها برعکس نیم کره شمالی است برنامه سفر خود را تنظیم کنید. با توجه به این موضوع تابستان نیمکره شمالی زمان مناسبی برای سفر به برزیل و بهر وری از آب و هوای مناسب خواهد بود. مردم برزیل بیشترین سفر‌ها را در تابستان انجام می‌دهند که این امر هزینه‌های تعطیلات و قیمت‌ها را افزایش می‌دهد ولی همین شلوغ بودن شهر‌های توریستی فستیوال‌های تفریحی زیادی را با خود به همراه می‌آورد و خدمات توریستی را افزایش می‌دهد و به هزینه‌هایش می‌ارزد. زمستان فصل کم توریست و خلوت است.

با دارا بودن مساحت بسیار زیاد تفاوت‌های دما و گوناگونی آب و هوا و بارش امری عادی است. رطوبت هوای ریو؛ پایتخت برزیل در تابستان‌ها طاقت فرساست و دمای هوا حدود 30 درجه سانتی گراد است. و در زمستان کمی هوا متعادل تر است و دما به 20 درجه هم می‌رسد. در سواحل شمال شرق به دلیل کم‌تر بودن رطوبت دمای هوا در تابستان به بیشتر از 30 درجه نیز می‌رسد. در جنوب و در سائو پاولو و پارانا دمای هوا در زمستان به 15- درجه هم می‌رسد.

فستیوال‌های متعددی در تمام طول سال برپا هستند ولی معروف‌ترین آن کارناوال نام دارد و 6 هفته و نیم قبل از عید شکر گذاری در روزی که به نام چهارشنبه خاکستر (Ash Wednsday) معروف است برکزار می‌شود. چهارشنبه خاکستر نوعی مراسم مذهبی کاتولیک است ولی در برزیل بیشترین توجه در این فستیوال تفریح و میهمانی‌ها است.

کرکووادو  (Corcovado) در ریو دو ژانیرو را فراموش نکنید. مجسمه معروف حضرت مسیح (ع) که 38 متر و 635 تن وزن دارد در ارتفاعات کرکووادوقرار دارد.

سواحل برزیل از آن دیدنی هایی هستند که نباید از دستشان داد، دو ساحل معروف کوپاکابانا و ایپانما در ریو از نقاطی هستند که هر توریستی که به برزیل سفر میکند، حتما سری به آنجا میزند.

 

از دیگر دیدنی های برزیل میتوان به آبشارهای ایگواسو اشاره کرد که در مرز برزیل و آرژانتین قرار گرفته اند و تجربه قایق سواری در زیر این آبشارها از نقاط فراموش نشدنی سفر خواهد بود.

 

 

سوالی دارید؟ بپرسید!