تاپاس (خوراکی محبوب اسپانیایی) 


  

تورهای برتر سال های گذشته:                                                               سفرهای مشابه این تورها در آینده: 

تور آلمان و فرانسه                                                                           تور مادرید - بارسلونا

تور موسیقایی اسپانیا                                                                       تور فرهنگ و هنر هلند

                                                                                                          تور فرهنگ و هنر روسیه

                                                                                                          تور فرهنگ و هنر یونان

                                                                                                          تور اتریش و چک

 

چرا سفرهای اروپایی همیشه در ایران پرطرفدار بوده‎اند؟

اروپا همیشه در چشم ایرانیان، سرزمین هنر و اندیشه و البته سفر به آن نماد مدرنیته و روشنفکری بوده است. فرانسه با کافه ها و سینماهایش هوش از سر خیلی ها برده است و کانت و هگل سرلوحه‎ی زندگی بسیاری از جوانان ایرانی شده اند. همین پیشینه و فرهنگ غالب، تور اروپا را به عنوان نخستین نمونه از سفرهای توریستی به شکل امروزی تور در ایران معرفی کرده است. 

«سفر فرانسه تنها با 500 تومان» و یا «اسپانیا و آلمان تنها 450 تومان» از تورهای اروپایی پر طرفدار چند دهه پیش ایران بوده است. 

گردشگری مدرن و نیازهای گردشگر آگاه

سفر به قصد دیدن برج ایفل یا موزه لوور لذت بخش و قدم زدن در ساحل های اسپانیا رویایی است، اما امروزه با توجه به گستردگی رسانه و دانش بشری این احتمالا تنها چیزی نیست که یک گردشگر از سفر رویایی خود در ذهن دارد. 

با بررسی پکیج های تکراری سفرهای اروپایی در ایران در چند سال اخیر، بر آن شدیم تا با ارائه‎ی برنامه‎هایی مبتنی بر شعار گردشگری خلاق یعنی: «محله های بیشتر، میدان های کمتر» تجربه‎ی عمیق‎تری برای گردشگران ایرانی خلق کنیم.

گردشگری مدرن امروز براساس تجربه‎گرایی و ارتباط عمیق‎تر با جامعه‎ی محلی شکل گرفته است کار را از مشاهده فراتر می‎برد و  گردشگر را فعالانه در فعالیت‎ها مشارکت می‎دهد. 

چگونه بیشتر لذت ببریم؟

از سر اتفاق نیست که مردم یک جامعه را به یک ویژگی مشترک می‎شناسند. معماری، موسیقی، غذا، صنایع دستی، باورها و اسطوره‎ها و ... المان‎هایی هستند که به ما کمک می‎کنند به فرهنگ یک جامعه نزدیک‎تر شویم. تلاش ما بر این ست که با پررنگ کردن این المان‎ها در طول سفرهایمان، عرض سفرهایمان را بیشتر کنیم.  تصویر اسپانیا همواره در ذهن ما (و شاید تمام مردم دنیا) با موسیقی و شادی عجین بوده‎است. براساس این ایده بود که تور موسیقایی اسپانیا شکل گرفت. شنیدن موسیقی روستاها و جشن‎های پر هیاهوی مردم این کشور بود که ما را با راز این "شادی" آشنا کرد. پراگ همواره شهر ادبیات بوده‎است. ایتالیا سرزمین معماری بوده‎است و یونان مهد فلسفه.

شاید بهتر است بگوییم جست‎وجوی روح یک سرزمین مهمترین هدف گردشگری امروز است.


 

بیشتر بخوانید:

تور اروپا؛ عضوی از خانواده؟

تور نوروز؛ اسپانیا و یک دنیا جاذبه

چک لیستی برای یک تور خارجی