تور کویر

 

تورهای برتر سال های گذشته:                                                               سفرهای مشابه این تورها در آینده:

                                                                                                      تور کویر مرنجاب |پاییز 96| یک روزه

تور کویر مصر |نوروز 94| اجرای اول                                                   تور کویر مصر |پاییز 96| سه روزه

تور کویر مصر |نوروز 94| اجرای دوم                                                   تور کویر مصر |نوروز 95| اجرای دوم

تور کویر ورزنه |نوروز 94| اجرای اول                                          تور کویر مصر |نوروز 95| اجرای سوم

تور کویر ورزنه |نوروز 94| اجرای دوم                                          تور طبس تا کویر حلوان |نوروز 95|

 


 

تور کویر متین‌آباد

سفر به کویر برای هر طبیعت‌گردی می‌تواند یکی از بهترین تجربیات طبیعت‌گردی باشد. طبیعت کویر و حیات سرسخت آن به قطع یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های طبیعی است. کویر با خلق و خوی ایرانی ها سازگاری دارد. عارفی تشنه را می ماند. در این تشنگی آرامشی هست که هیچ جا پیدا نمی کنید. بنابراین شاید کویرهای ایران یکی از بهترین جاهایی هستند که شما می توانید چند روزی خود را به آنها بسپارید. ریگ شق (در گویش محلی رق شق) منطقه ای بیابانی و پوشیده از ریگزار در شمال شهرستان بادرود و شمال شرقی اکو کمپ متین آباد در استان اصفهان است. آنچه در این کمپ و در کویر متین آباد انتظار شما را می کشد تاکنون تجربه نکردید. کمپ متین آباد به عنوان نخستین کمپ طبیعی(Eco camp) در ایران براساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده است.


 

تور کویر مرنجاب

کویر مرنجاب را شاه عباس صفوی نامگذاری کرده؛ هنگام حمله‌ی تاجیک‌ها و افغان‌ها به ایران هنگامی که به اصفهان و نقاط مرکزی رسیدند شاه صفوی جای خالی یک قلعه‌ای نظامی و کاروانسرا را در مسیر جاده‌ی ابریشم حس کرد. بالاي كاروانسرا به شكل سنگرهاي ديدباني است و ذكر شده است كه هميشه ٥٠٠ پاسدار مسلح در قلعه حضور داشتند و امنيت عبور كالا از چين به اروپا و بالعكس را در اين منطقه تأمين مي كردند. مرنجاب در اصل نام همین کاروانسرا و قنات است که در زمان شاه عباس صفوی بنا نهاده شد و پس از آن مناطق پیرامونی آن به کویر مرنجاب شهرت یافت. کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل از توابع شهرستان کاشان در استان اصفهان قرار دارد. در اصل منطقه مرنجاب جزیی از بیابان بند ریگ است و در شمال آن واقع شده است.


 

تور کویر مصر، قلعه بیاضه و دریاچه نمک

مصر آبادی کوچکی در ۴۵ کیلومتری شرق شهرستان جندق و در ۳۰ کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان واقع در دشت کویر ایران است. کویر مصر ایران، توسط رشته کوه هایی از جانب غرب و جنوب غرب و جنوب شرق محاصره شده است که بخشی از سلسله جبال کوه های فلات مرکزی ایران به حساب می‌آید. نام قبلی آن «مزرعهٔ یوسف» بوده‌است. روستای مصر بدلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد .


 

تور کویر مصر

ساکنان روستای دور افتاده اما زیبای مصر هیچ گاه فکر نمی کردند که روزی انقدر معروف شوند. از وقتی فیلم خیلی دور خیلی نزدیک در حوالی این روستا فیلم برداری شد، کم کم نام آشنای این روستا به گوش آدم ها رسید. روستای کوچک مصر که نزدیک به صد سال پیش توسط چوپانی به اسم یوسف نام گذاری شد جاذبه های متنوع و زیبایی در اطرافش دارد. بهترین پیشنهاد تور کویر مصر ژیوار را همیشه می توانید از لیست تورهای چند روز دنبال کنید که در فصول مناسب می توان با سفری چند روزه از آن ها دیدن کرد.


 

تور کویر ورزنه

ورزنه یکی از شهرهای تاریخی استان اصفهان است که از لحاظ تاریخی، گنجینه‌ای بس غنی دارد و آن را نگین شرق اصفهان نامیده‌اند. پل قدیمی ورزنه، مسجد جامع، رباط شاه‌عباسی، کارونسرا و بادگیرهای قدیمی، آب‌انبارهای متعدد، برج‌ها و کبوترخانه‌ها، قلعه‌ها و آثاری از آسیاب‌های آبی و امامزاده شاه زین‌العابدین از جمله ابنیه تاریخی این شهر محسوب می‌شوند. و تنها شهر ایرانی است که زنان آن به طور سنتی چادر سفید بر سر می‌کنند که از جاذبه های فولکلوریک این منطقه است و این شهر را به شهر کبوتران سفید نیز معروف کرده است.


 

تور کویر شهداد

«شهداد» در ۷۰ کیلومتری شمال شرق کرمان است و تا شهر افسانهای «كلوتها» ۴۰ كیلومتر فاصله دارد و کویری‌ترین بخش استان کرمان به شمار می‌رود. شهر افسانه‌ای کلوتها ۱۱ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و فاصله اش با شهداد تنها ۴۰ كیلومتر است؛ و حدود ۲۰ هزار سال قبل، با فرسایش آبی و بادى، به وجود آمده است. در کویر شهداد، ۱۰۰ هکتار نمکزار به شکل جوشش تخم مرغی وجود دارد که در هیچ جاى دنیا مشابه آن نیست. در محدوده‌ای ۳۰ هزار کیلومتری، در دل لوت، هیچ حیاتی وجود ندارد. شاهد این ادعا جسد سالم گاوی است كه در زمستان سال ۱۳۶۵ در كویر لوت تلف شده است. پس از گذشت ۱۵ سال از آن زمان، جسد این گاو - در حالی كه براثر نور شدید آفتاب خشك شده بود - بدون هیچ تغییری پیدا شد.


 

تور کویر یزد

يزد بهره مند از کليه بسترهاي مورد توجه گردشگران بويژه گردشگران اروپايي است چراکه جاذبه هاي ويژه اي در کوير خود دارد که در کنار ظرفيت هاي گسترده استان در ابعاد صنايع دستي، مناظر طبيعي، اماکن مذهبي و جاذبه هاي تاريخي و ميراثي، بيش از ساير مناطق کويري ايران توان جلوه گري و شکوفايي دارد، اين استان با راهي که در مسير توسعه صنعت گردشگري پيموده، راهي کوتاه را در فتح قله گردشگري کوير با جاذبه هايي چون، اسکي در کوير، حمام شن، بيابان گردي و کويرگرداني، اتومبيل سواري و شتر سواري در کوير، پيش روي خود دارد.


 

تور کویر ابوزید آباد

 ابوزیدآباد در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق کاشان در یک منطقه بیابانی در منطقه‌ی جلگه‌ای کم ارتفاع شهرستان کاشان واقع شده‌است. در متون جغرافيايي كهن، از ابوزيد آباد ياد نشده است، ولي اهالي محل بنياد آن را به ۹۰۰ سال قبل نسبت مي دهند. وجود قلعه ها مؤيد قدمت اين روستاست. مردم ابوزيد آباد در پناه محيط نامساعد و بياباني خود قرنها به انزوا زيسته و با اقوام مهاجم ترك و نازي كمتر اختلاط داشته اند. نتيجة اين انزوا، باقي ماندن گويش فارسي قديم آنهاست كه به رايجي يا راجي و راژي معروف شده و خود اهالي آن را بوزدآبادي يا بيزوويه مي نامند که یکی از گویش‌ها در شاخهٔ زبان‌های ایران مرکزی است. نام این منطقه در زبان محلی، بیذُوُ ی می‌باشد و مردم کاشان و فارسی زبانان اطراف کاشان تا دلیجان آن را بوزآباد می‌خوانند. بوز در زبان دری زرتشتیان یزد به معنی «بوی» است. بنابراین بیذوی به معنی بوی آباد است.


 

پیشنهاد ژیوار:

تور کویر مصر